Bez lidí a jejich nápadů, vůle, odvahy, tvořivosti, píle i obětavosti bychom nebyli nic. Držíme spolu, doplňujeme se, umíme si pomoct, zasmát se sami sobě a udělat si to ve firmě hezký :-) Každý jsme originál, ale zároveň máme cosi jako společný „gen“, který vytváří typicky forrestí, příjemně lidskou atmosféru ve firmě.

Forresti o Forrestech

Seznamte se s osazenstvem forrestích kanceláří

Klíčoví lidé pracují v FG Forrest často více než 10 let. Je to celkem výmluvná známka toho, že máme našim zaměstnancům co nabídnout. A zároveň záruka, že se o nové kolegy má ve firmě vždy kdo postarat. Nevěříte? Tak tady jsme pro vás sesbírali pár důkazů z našeho každodenního života.

 • 01 Projektový management
 • 02 Application Developer
 • 03 Produkce a servis
 • 04 Vývoj produktů
 • 05 E-shop
 • 06 Team Leader
 • 07 Ředitel
 • 08 Finance & HR Manager
 • Projektová manažerka Lenka

  udržuje v chodu nejen zakázky, ale i naše zdraví
  • Lenka Šinkorová, Project Manager

   V FG Forrest pracuje od samého začátku. Řídí projekty a tak trochu i sportovní aktivity svých kolegů.

   Jako každý nováček se Ondřej musel naučit, jak zadávat vývojářům úkoly do našeho systému pro správu projektů, resp. jakou udržovat „štábní kulturu“ v interní komunikaci. Velmi rychle poznal, že je třeba být neustále ve střehu – před klientskými požadavky nebo při řešení nejrůznějších zádrhelů, které při vývoji e-commerce řešení nastávají. Zvládá to, protože k nám přišel s velmi dobrou orientací v IT prostředí.

   Ondřej Dolanský, Junior Project Manager

   Vedle práce v FG stíhá studovat aplikovanou informatiku, zpívá v kapele alternativní rock a už 8 let nejí maso.

   Lenka mi pomohla seznámit se se zdejšími postupy i používanými nástroji. Brzy jsem pochopil, že mi vyhovuje pracovat ve středně velké firmě. Máme tu nastavená pravidla, ale zůstává uvolněná a přátelská atmosféra.

 • Elitní vývojář, chápající šéf

  a budoucí herní magnát se s vámi podělí o své obdivuhodné znalosti
  • Jan Novotný, Senior Application Developer

   Programování ho chytlo ve 14 letech a doteď nepustilo. Jen místo vysněných her programuje prvotřídní aplikace.

   Štěpán je prototyp člověka se zájmem o profesi, kterou dělá. Už nám pomohl vyřešit nepříjemnosti s cizí GSM bránou přes malou androidí aplikaci, kterou ze zájmu spíchnul po večerech. Se studenty se tu a tam spálíme, ale Štěpánův případ to není.

   Štěpán Kameník, Application Developer

   Javista Štěpán přišel do FG po roce v Unicornu a teď už u nás na mailovém modulu vyšívá Edeeho.

   Honza mi vždycky dokáže s nadhledem vysvětlit věci, které jsou zatím ještě mimo moje obzory. Jeho vedení, pochopení a lidská komunikace mě v práci motivují.

 • Dámy a páni

  z oddělení péče o klienty
  • Andrea Korcová, Project Manager

   Ať vznikne problém při vývoji projektu, během jeho spouštění nebo při dlouhodobém provozu, klienti vědí, kdo jim ho pomůže rychle vyřešit. Andrea je jistota.

   Petr jako šéf je pro mě velkým vzorem. Vždy najde vhodné řešení i ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Navíc se dokážeme společně i zasmát, v kanceláři tak panuje uvolněná atmosféra.

   Petr Foltýn, Manažer divize Produkce a servis

   V roce 2002 začínal v FG jako webmaster, teď šéfuje celé divizi Produkce a servis.

   Správně pochopit specifické požadavky zákazníků, zajistit jejich realizaci a ověřit, že výsledek splňuje očekávání, nebývá jednoduché. Andrea zaslouží obdiv, jak pečlivě a samostatně to zvládá. Pochvalná slova klientů to potvrzují.

 • Šéf produktového vývoje by klidně mohl být forrestím kronikářem.

  Pamatuje si všechno, co se od vzniku FG událo.
  • Michal Franc, Vývoj produktů

   Pamatuje si celou dlouhou cestu Forrestů z hronovské garáže až ke špičkové agentuře.

   Zní to jako nejotřepanější klišé, ale za 22 let v FG to mohu s klidným svědomím říct: Zdejší vývojařina je mimořádně zajímavá práce. Mám kolem sebe spoustu opravdu chytrých lidí, s nimiž vytváříme mimořádné věci, navíc v kamarádském kolektivu. Klíčové je i to, že vyvíjíme zcela vlastní řešení – platforma Edee.one je něco jako moje dítě (ke dvěma skutečným). Každému nově přijatému zaměstnanci rád poradím a pomůžu, protože si pamatuju, jak důležité byly rady zkušenějších v začátcích pro mě. A je pro mě potěšením sledovat, jak schopní noví lidé k nám přicházejí a jak rychle se u nás zdokonalují. K těm nejnadějnějším patří právě Jakub, který k nám vnesl nové webařské dovednosti v oblasti animací.

   Jakub Martinák, Web Developer

   Kuba dělá weby už od svých 17 let. Rád vaří a taky je členem obávaného Babeta Gangu, s kterým vyráží na výjezdy.

   Když jsem hledal nové zaměstnání, narazil jsem i na Forresty. Ale životopis jsem neodeslal, protože jsem si na webovou agenturu těchto kvalit nevěřil. Jak bych se přece mohl vyrovnat takovým profíkům v oboru? Na doporučení kamaráda jsem se rozhodl radši využít služby náborové agentury – a co se nestalo! Nabídli mi práci právě ve Forrestu. Tak jsem to zkusil a vyšlo to, čemuž jsem nejdřív vůbec nevěřil, ale postupně jsem začal chápat.
   Každý den se tu učím něco nového. Nepotvrdily se mé obavy, že bych zdejší práci nezvládl, ba naopak, někdy i já mohu poradit. A to se mi líbí, nikdo si tu nehraje na supermany. Pokud něco nevím, tak se zeptám. Jak přirozené.
   A není to všechno, z čeho mám radost. Všichni se tu umí bavit jako kamarádi, není nouze o společné akce, popracovní pivo, motokáry či laser game. Pracovní tempo je zvladatelné, práce systematická a kreativní, k tomu vše opepřeno občasným home officem. To je skvělé, ne?

 • Hledáte parťáka na sport nebo někoho, s kým si dáte dobré pivo?

  Web Developer Kuba je tím pravým člověkem.
  • Jakub Kosař, Senior Web Developer

   Nejdřív se bál, že to v FG nezvládne, ale protože dělá věci zásadně na 100 %, nakonec se rychle vypracoval.

   Martin prokazuje spolehlivost a pečlivost, a především schopnost realizované věci domýšlet nad rámec zadání – vidět i to, co se skrývá „za rohem“. Odevzdává čitelný zdrojový kód, otestovanou funkcionalitu, na kterou může kdokoliv další z týmu snadno navázat.

   Martin Široký, Senior Java Developer

   Začal v FG na servisních úkolech, ale velmi rychle si osvojil „forrestí technologie“, takže nyní již implementuje větší e-shopové projekty.

   Baví mě, že neustále narážíme na zajímavé problémy, které musíme řešit. Zákazníci e-shopů by se divili, co všechno musíme na pozadí implementovat, aby mohli pohodlně nakoupit. Jakub se mnou měl v době mého zapracování trpělivost, když mi něco trvalo déle. I dnes, když se na mě valí víc požadavků, než stíhám odbavovat, vždy s klidem stanoví priority. Oproti mým předchozím pracovním zkušenostem je v FG výhoda, že máme odborníky z různých oblastí vývoje webových řešení, takže jeden člověk nemusí sám řešit všechno od grafiky, návrhu frontendu až po implementaci backendu a podporu zákazníků. Každý se tak můžeme věnovat své oblasti a tím se víc zdokonalovat.

 • Team Leader Radek

  si na svoje lidi vždycky udělá čas
  • Radek Chroust, Team Leader

   Říká, že nejhorší je srážka s blbcem. Ale naštěstí dodává, že v FG mu něco takového nehrozí.

   Miloš byl u nás kdysi na exkurzi. Když přišel čas, poslal nám CV a my jsme nezaváhali... Dnes jsem Milošův nadřízený, ale rád přiznám, že se od něj často naučím nové věci. Navíc mě těší jeho neustálý aktivní přístup a úsměv na tváři.

   Miloš Samek, Application Developer

   Za pár měsíců zaměstnání u nadnárodního korporátu ve Francii Miloš poznal, že to není nic pro něj.

   Radek je správný leader: nejenže se stará, aby v týmu fungovalo vše, jak má, ale nebojí se taky "zašpinit si ruce" a napsat kód, který dává smysl. Kdykoliv potřebuju poradit nebo něco zařídit, snadno se domluvíme.

 • Našeho ředitele

  hned tak někdo nedoběhne
  • Radovan Jelen, Ředitel

   Atletika ho naučila jít si za svým cílem, strategicky myslet a nevzdávat se. A přesně to uplatňuje i při řízení FG Forrest.

   Petr patří mezi obchodníky, kteří svému oboru dokonale rozumějí. Projekty umí nejen prodat, ale i vymýšlet a hlavně vysvětlit, proto je tak oblíbený u našich klientů. A jako parťák se těší oblibě i u svých kolegů.

   Petr Luňáček, Key Account Manager

   Přišel k nám zrovna v době, kdy jsme pootáčeli firemní zaměření z tvorby korporátních webových stránek na vývoj čím dál složitějších e-commerce řešení. Výraznou měrou pomohl rozjet prodej e-shopů a velmi rychle se stal klíčovým prvkem obchodního týmu FG.

   Před nástupem do FG jsem pracoval na obdobném postu v jiné e-commerce firmě, takže jsem trochu věděl, co mě čeká. Musel jsem se ale naučit pracovat s interními forrestími systémy. Radovan mi od začátku pomáhal a předával své zkušenosti s projekty. Vždy si rád vyslechnu jeho odborný názor – velmi často nahlížíme na věci podobně.

 • Monika má na starosti to nejdůležitější.

  Lidi a finance
  • Monika Rovenská, Finance & HR Manager

   Začínala ve Forrestu v roce 2003 jako Executive Assistant a nakonec zakotvila ve vodách personalistiky a financí.

   Spolupracujeme s Janou prakticky každodenně od roku 2010 nad vším, co souvisí s propletencem finance-personalistika-účetnictví. Přestože jsme naprosto rozdílné povahy, umíme se vždycky domluvit. A že je Jana neuvěřitelně pečlivá, spolehlivá a přátelská, oceňují úplně všichni :-)

   Jana Syrovátková, Účetní

   Projde jí pod rukama každá koruna firemních výdajů a příjmů. A neproklouzne jí přitom mezi prsty ani haléř. Kdyby Michelangelo sochal symbol pečlivosti a spolehlivosti, mohla jím být Jana.

   Účetnictví mě opravdu baví, čemuž se většina lidí dost diví. Nechápou, jak můžu při zachování zdravého rozumu hlídat peníze včetně mezd nejen v FG, ale i v dalších šesti společnostech skupiny FG. Inu, jde to. Dělám svoji práci ráda, máme tu příjemné prostředí a fajn kolektiv.